82 بازداشتی و 25 مجروح در مسابقه فوتبال ترکیه

82 بازداشتی و 25 مجروح حاصل دربی فوتبال ترکیه
ازمیر، ترکیه – در یک مسابقه فوتبال جام باشگاه های دسته اول ترکیه درگیری سختی میان تماشاچیان و پلیس درگرفت.


به گزارش روزنامه زمان، در مسابقه شهرآورد بین دو تیم  آسیابانک و گُزتپه در شهر ازمیر که با نتیجه یک بر صفر به سود آسیابانک به پایان رسید، تماشاگران با هم درگیر شده و با به آتش کشیدن صدها صندلی پلاستیکی، استادیوم را به میدان آتش و درگیری تبدیل کردند.
شدت خشونت و درگیری به حدی رسید که 2200 نفر از افراد پلیس و 330 نیروی انتظامی بخش خصوصی، به زحمت توانستند استادیوم را تخلیه کنند.
پلیس در این درگیری ها 82 نفر را بازداشت کرده و 25 تماشاگر و بازیکن مسدوم نیز به بیمارستان منتقل شدند.
/ 2 نظر / 2 بازدید
زنده باد ایران و ایرانی از هر زبان و چهره ودین

سلام. متاسفانه پس از بازی جنجال برانگیز استقلال- تراکتور اتفاقات ناپسندی روی داد. بار دیگر ثابت شد که ورزش تجاری (حرفه ئی؟) چقدر می توان برای کشور مضر باشد! امروز مشخص شده ورزش بخصوص فوتبال بهانه و ابزار سیاست بازان شده است! متاسفانه و بدخواهان ایران از هر راهی می خواهند به وحدت ملی و هم زیستی مسالمت آمیز گروه های زبانی ضربه بزنند! نمونه آن قضیه تراکتورسازی هست. در پی نتیجه مشکوک استقلال-تراکتور بهانه ئی برای موجی از پان بازی و تنفرافکنی از سوی بدخواهان ایران شد. اینان آشکارا صحبت از جدایی آذربایجان از ایران و فرق میان ترک زبان اذریمان و دیگر هموطنان میرانند به بهانه اینکه دیگر شاه ترک زبان از غزنوی تا قاجار و ترکزاد پهلوی! بر سر کار نیستند همه چیز سیاسی و ابزاری کرده اند. آرمان ورزش برای دوستی و صلح و تفریح است و نه میدان زورآزمایی سیاست بازان! در سایت زیر ببینید که آزادانه افکار نژادپرستی وتنفرافکنی پانترکی را تبلیغ و تبیین می کنند. این سایت به اصطلاح هوادار تراکتور! tractorfansportal.com/1390-10-08-14-43-51/29/4384.html و هم چنین سوءاستفاده از بازیگر محبوب ستایش

زنده باد ایران و ایرانی از هر زبان و چهره ودین

لطفا نظر قبلی ام را منتشر کنید. روی قضیه ترکزادی خاندان پهلوی هم کار کنید. پرده برداشتن از دروغ بزرگی که می گوید این خاندان فارسزاد و پان فارس بوده اند. دم خروس حذف نام پرشیا/فارس از نام دوگانه ایران/پرشیا نمونه از فریبکاری این خاندان و هم چنین منتسب کردن این خاندان به اقوام فارسی زبان است! نمونه دیگر از عدم رغبت این این خاندان (پهلوی) به هویت فارسی و مردم منتسب به آن. اختصاص بیشتر پستها و رانتهای قدرت و ثروت حساس کشور به به غیر فارسی زبان ها به ویژه ترکزبان ها! اجرای بیشتر پروژه های عمرانی و اقتصادی در نیمه غربی کشور، در حالی که بیشتر اقوام فارسی زبانها در نیمه شرقی بوده اند. تحریف شاهنامه و بدنام کردن فردوسی از اقدامات زمان خاندان پهلوی است. همچنین از کارهای بیخودی و مضری چون تغییر نام مکانهای ایران از جمله منطقه آذربایجان ایران مثلا تغییر نام روستای قره چمن به چمن سیاه! واقعا چه احمقانه ئی! اینان با این کارها بهانه بدست بدخواهان ایران زمین دادند! پارس/فارس معادل نام ایران بود و نه قوم و زبان! زبان فارسی کتابی تنها زبانی میانجی نوشتاری است از میان صدها و حتا هزارهای گونه زبانی مردمان موسوم فارسی یا عجم!