کشف 4 میلیون جفت کفش تقلبی در ترکیه


کشف 4 میلیون جفت کفش تقلبی در ترکیه
استانبول، ترکیه – یک شبکه گسترده تولید کفش های تقلبی پس از شش ماه تعقیب و بررسی به دام پلیس افتاد.
به گزارش TRThaber از دو سال پیش اخبار وسیعی در ترکیه درباره فعالیت زیرزمینی یک شبکه گسترده تولید کفش های تقلبی منتشر شده بود. این شبکه با کپی مارک های معتبر و گران قیمت ظرف دو سال میلیون ها دلار به جیب زدند. آنان آن قدر در کار خود پیشرفت کردند که از قدوقواره یک گروه متقلب فراتر رفته و توانستند با دادن رشوه و هدایای گران قیمت سه قاضی، دوازده پلیس و نوزده خبرنگار را بخرند و با خیال آسوده به فعالیت های خود ادامه دهند.
این گروه برای سنگ اندازی در مسیر فعالیت های تحقیقاتی دو وکیل مدافع که از سوی کارخانجات مشهور کفش اروپا به کار گرفته شده بودند، دو آدمکش حرفه ای استخدام کردند که چند روز پیش از قتل وکلا به دام پلیس افتادند.
امروز در نخستین روز حمله به انبارهای آنان، محموله ای که قرار بود با سی دستگاه تریلی صادر شود، از سوی پلیس توقیف شد. این محموله که شامل چهار میلیون جفت کفش ورزشی تقلبی است، از سه مارک جهانی کفش به حرفه ای ترین شیوه اما با مواد بی کیفیت و ازران قیمت کپی شده است.
در حال حاضر در ترکیه ده ها شبکه در زمینه تولید کیف، کفش، شلوار، لباس زنانه و مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی فعالیت می کنند و مقدار زیادی از تولیدات آنان به طور قاچاق وارد کشورهای مجاور از جمله ایران صادر می شود.
/ 0 نظر / 2 بازدید