عوام فریبی اردوغان در ترکیه

احمد ترک و آیسل توغلوک:
دولت اردوغان به تنش میان کُرد و ترک دامن می زند

دیاربکر، ترکیه _ رهبران کنگره جامعه دموکراتیک در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص دستگیری های اخیر فعالان سیاسی کُرد مواضع خود را اعلام کردند.
احمد ترک و آیسل توغلوک رهبران کنگره جامعه دموکراتیک ( DTK) مواضع خود را در خصوص دستگیری های اخیر فعالان سیاسی کُرد بیان کردند.
احمد ترک نماینده ماردین در مجلس ملی ترکیه گفت: "دولت اردوغان با اقدامات نمایشی و پروژه گشایش دموکراتیک، فقط قصد دارد کردها را ساکت کند و آنان را فریب دهد. وقتی که با تلاش های ما دو گروه از چریک های پ.ک.ک از مخمور و قندیل به ترکیه آمدند، مسائلی روی داد که اگر ما اسرار آن را افشا کنیم دولت را با مشکلات بزرگی روبرو می کند."
آیسل توغلوک نمانیده وان و دیگر رهبر کنگره جامعه دموکراتیک نیز گفت: "ما واقعا نمی دانیم که دستگاه قضایی ترکیه بر اساس چه معیار و استانداردی فعالیت می کند. اوضاع به گونه ای است که ما از هیچ محکمه ای توقع صدور حکم عادلانه و منصفانه را نداریم".
احمد ترک در ادامه افزود: "روزگاری ترکیه کشوری بود که با هیچ کدام از همسایگان خود هیچ تنشی نداشت اما حالا سیاست های اردوغان برای همه همسایه های ما دردسرساز شده و همه کردها و ترک های ترکیه در این کشور به خاطر اجرای چنین سیاست هایی از دموکراسی و آزادی بیان محروم هستند".
توغلوک در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی افزود: "حزب عدالت و توسعه به خوبی می داند که با این اقدامات مردم را به سوی جنگ داخلی و افزایش تنش بین کُرد و ترک سوق می دهد، با این وجود باز هم به اقدامات خود ادامه می دهد و قطعا ادامه چنین وضعیتی هزینه های سنگینی بر روی دست ترکیه می گذارد."
/ 0 نظر / 2 بازدید