سند جدید کشتار کردها بدست دولت ترکیه

شناسایی سه جسد در شرناخ پس از 18 سال
شرناخ، ترکیه _ اجساد سه روستایی کُرد از اهالی منطقه شرناخ (دیاربکر ترکیه) که از سوی نیروهای ویژه ژاندارمری ترکیه به صورت پنهانی و به بهانه هواداری از پ.ک.ک به قتل رسیده بودند، از سوی خانواده هایشان مورد شناسایی قرار گرفت.


به گزارش روزنامه زمان، دیروز در حوالی روستای اُزباش آغا اوغلو واقع در بخش گوچلوکوناک شرناخ، با حضور نمایندگان دادگستری، خانواده های گمشدگان شرناخ و وکلایی از کانون وکلای مدافع دیاربکر و شرناخ به مدت سه ساعت در یکی از اماکنی که قبلا دراختیار ژاندارمری شرناخ بوده حفاری و تجسس صورت گرفت و بقایای اجساد سه روستایی با توجه به نوع و رنگ لباس هایشان از سوی خانواده ها مورد شناسایی قرار گرفت.
نوشیروان الچی رییس کانون وکلای شرناخ به خبرنگار زمان گفت: "یکی از افراد گمشده در روز دستگیری ساعاتی پیش از جشن عروسی خود دستگیر شده و بقایای جسد و لباس ها نشان می دهد که نامبرده در لحظه مرگ هم لباس دامادی خود را بر تن داشته است."
 بر اساس این خبر اجساد کشف شده متعلق به سه نفر به نام های سعید شَن، بشیر باشکوک و عبدالله گلر است که در سال 1995 توسط نیروهای ویژه ژاندارمری به همراه دو روستایی دیگر به اتهام کمک به پ.ک.ک آنان را دستگیر کرده و به پاسگاه انتقال داده اند. در آن دوران فرمانده پاسگاه مدعی شده که دستگیرشدگان به آنکارا منتقل شده اند اما از آن زمان تاکنون اطلاعی از پنج روستایی مزبور به دست نیامده و جستجو برای یافتن اجساد دو روستایی دیگر همچنان ادامه دارد.
گفتنی است بین سال های 1991 تا 2000 میلادی در مناطق کردنشین ترکیه در  قتل های زنجیره ای موسوم به فاعلین مجهول 4653 نفر از فعالان سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و افراد عادی به صورت پنهانی و غیرقانونی توسط نیروهای ویژه یگان امنیت و مبارزه با ترور ژاندارمری ترکیه (JITEM) به قتل رسیده اند و مهمت هاتمان کارگردان جوان دیاربکری در خصوص این واقعه فیلم مستندی به نام 4653 ساخته است
/ 3 نظر / 2 بازدید

http://www.youtube.com/watch?v=OdXrNCJByKs&feature=player_embedded

اتيلا

كروهك تروريستي كه به قول شما 50 هزار نيروي نظامي دارد بديهي است كه كشته هم بدهد . و هركشوري هم بايستي با تروريستها مبارزه كند . ارتش تركيه با تروريستها مسالمت اميز برخورد ميكند و به انها بيشتر ميدان ميدهد و گرنه حالا تروريستهاي پ ك ك اينقدر پر رو نشده بودند كه غلط زيادي كنند و گاهي در ايران نيز گلوله شليك كنند . البته جواب نيروهاي ايراني خيلي دندان شكن تر از اين حرفاست كه بياند و غلطهاي زيادي بكنند

عبدالله مومن

دولت ترکیه امروزی از فراماسونها بوده و جزو وابستگان یهود جهانی اند و با کمک آتاتورک مزدور . دولت بزرگ عثمانی را به اسم نژاد ترک از هم پاشاند. طبیعی است این دولت وابسته . مردم این کشور را به اسم ترک گرائی قتل عام بکند تا کسی نباشد که در مقابل دولت جهانی صهیون . عرض اندام کند !