اردوغان زمینه وقوع جنایات پنهان را فراهم می کند

کمال قلیچداراوغلو در مجلس ترکیه:
اردوغان با حمایت از رییس میت (سازمان اطلاعات ترکیه) زمینه وقوع جنایات پنهان را فراهم می کند
آنکارا، ترکیه _ رهبر حزب جمهوری خلق تلاش اردوغان برای حمایت از رییس میت را تشکیل زمینه ای جدید برای جرائم و جنایات پنهان در ترکیه قلمداد کرد.
به گزارش NTVmsnbc دیروز در آنکارا و در تالارهای ویژه 4 حزب سیاسی ترکیه در مجلس ملی این کشور، سخنرانی های هفتگی رهبران احزاب برگزار شد.
در تالار حزب جمهوری خلق کمال قلیچداراوغلو در مخالفت با تصویب لایحه دفاع از "هاکان فیدان" رییس سرویس اطلاعاتی میت گفت: " بالاترین مقام امنیتی این کشور به تشخیص قاضی دارای اختیارات ویژه به دادگاه فراخوانده شد اما نخست وزیر به منظور دفاع از او دستور داده تا در مجلس قانونی تصویب شود تا از این پس رییس سرویس اطلاعاتی کشور، فقط با اجازه نخست وزیر به دادگاه فراخوانده شود. این چه شیوه مواجهه ای با مساله مهم قانون و دولت حقوق محور است؟ این کار رسما لگدمال کردن حقوق است."

وی در ادامه افزود: " در مناطق کردنشین این کشور و همچنین در استانبول و آنکارا و چندین شهر دیگر هزاران نفر از سوی ماموران وابسته میت و نیروهای امنیتی ژاندارمری در دهه 90 به صورت پنهانی کشته شدند و با اقدام جدید اردوغان، آن دوران دوباره زنده می شود. با ترتیبی که اردوغان اتخاذ کرده پس فردا یک مامور می تواند رییس جمهور را به راحتی ترور کند و قاضی جرات احضار او به دادگاه نداشته باشد. من از این تریبون اعلام می کنم که اردوغان با این اقدام بزرگترین اشتباه زندگی خود را مرتکب شده و نام خود را به عنوان رییس شبکه تبهکاران و افراد ضدقانون ثبت می کند.

/ 0 نظر / 2 بازدید