شهید رسول حیدری - تنها شهید ایرانیان در بوسنی هرزگوین

شهید رسول حیدری و همرزم بوسنیائیش شهید محمد آودیچ، در یکی از روزهای سال ۱۹۹۴ میلادی در هنگام دفاع از مسلمانان مظلوم بوسنی، توسط دشمنان بوسنی در منطقه ویسوکو به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
هجدهمین سالگرد تنها شهید ایرانی در بوسنی که در مقابل صرب ها ایستادگی کرد، با حضور مقامات، مسئولین، دوستداران و خانواده وی در تهران در تیر 1390 برگزار شد.

شهید رسول حیدری که تنها ایرانی است که در جنایت علیه مسلمانان بوسنی به مقام رفیع شهادت رسیده، این بار مراسم سالگردش با شکوه تر از همیشه و با سخنرانی سردار علی فضلی فرمانده سپاه محمد رسول الله با حضور مسئولان، دوستداران برگزار شد .
در این مراسم سردار فضلی با ذکر فضائلی از شهدای جنگ تحمیلی و سرداران شهید کشور و همچنین تعریف خاطراتی جایگاه رفیع این شهدا را تکریم کرده و مطالبی در خصوص ارزش و جایگاه شهید حیدری مطرح کرد.

سردار فضلی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص شهید حیدری در جمع خانواده وی و قرائت بیانات ایشان، جایگاه و ارزش از خودگذشتگی فردی را که از خانواده و جان خود گذشته و برای نجات مسلمانان یک کشور دیگر وارد میدان می شود را تشریح کرد.
پیش از سخنرانی سردار فضلی، مراسم پرفیض زیارت عاشورا به همراه مداحی و سینه زنی برگزار شده بود.

گفتنی است،  شهید رسول حیدری و همرزم بوسنیائیش شهید محمد آودیچ، در یکی از روزهای سال ۱۹۹۴ میلادی در هنگام دفاع از مسلمانان مظلوم بوسنی، توسط دشمنان بوسنی در منطقه ویسوکو به درجه رفیع شهادت نائل آمدند
شایان ذکر است، علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شهید رسول حیدری می توانند به سامانه اطلاع رسانی وی در اینجا مراجعه کنند.
 
 / 0 نظر / 7 بازدید