یک نفر در درگیریهای نوروز ترکیه کشته شد

نوروز استانبول قربانی داد

نوروز استانبول قربانی گرفت
استانبول، ترکیه - یکی از مسئولین حزب صلح و دموکراسی در درگیری های روز گذشته استانبول جان خود را از دست داد.

دیروز شهرهای دیاربکر و استانبول صحنه نا آرامیهای گسترده ای بود و پلیس مانع برگزاری آئینهای جشن نوروز در این شهرها شد. با اینحال انبوهی از جمعیت تا پاسی از شب در خیابانها حضور یافتند و با روشن کردن آتش به جشن و پایکوبی پرداختند.

این گزارش به نقل از خبرترک، حاکیست" حاجی زنگین" مسئول شاخه آرناووت کوی استانبول، دیروز در جریان درگیری با پلیس، جان خود را از دست داده است.

سری ساکک نماینده موش که در مراسم برگزاری مراسم نوروز کازی چشمه استانبول حضور داشته اعلام کرد: " حاجی گازی به خاطر شلیک نارنجک گازی و اصابت چند ضربه ی باتوم به سر وی به شدت مجروح شد و یک ساعت پس از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد."

وی همچنین افزود: " دولت اردوغان و به ویژه شخص ادریس نعیم شاهین وزیر کشور و نیز استاندار استانبول، مسئولین مستقیم مرگ حاجی زنگین هستند.

گفتنی است در شهر استانبول و به دنبال ناآرامی های دیروز و امروز تاکنون 135 نفر دستگیر شده اند.

 تصاویر درگیری ها در جشن نوروز دیاربکر 28 اسفند 1390:

/ 5 نظر / 2 بازدید
شاسيار

خدا لعنت كنه هرچي پان توركه

کرماشان

ای ولا به غیرت ایرانی ها . که هم نژادهای کردشون توی ترکیه دارن قتل و عام می شن و ..... زنده باد ایران هةر بژی کوردیستانی گةواریی ئیران

آریانا اتحادیه اقوام ایرانی

من اگر دستم به اون لباس ابی که داره به پیرمرده لگد میزنه برسه میدمش جوخه اعدام تورک سگ الهی تو بمیری من بمانم سر قبر اتاتورک شعر بخوانم[نیشخند]