ترکیه و اردن هدف نقشه های آمریکا بعد از سوریه؟

 آمریکا برای کشورهایی که امروز به سوریه اسلحه می‌فرستند برنامه دارد

دکتر احمدی نژاد در دیدار با اصحاب رسانه ای کویت گفت: اطلاع موثقی وجود دارد که آمریکا و هم‌پیمانانش برای کشورهای منطقه برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده‌اند و قصد دارند منطقه را به هم بریزند و حتی برای کشورهایی که امروز به سوریه اسلحه ارسال می‌کنند، برنامه دارند تا ابتدا به واسطه این کشورها اهداف خود را در سوریه محقق کرده و سپس سراغ این کشورها بیایند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اظهارات یکی از خبرنگاران کویتی درباره نصب سپر موشکی آمریکا در ترکیه گفت: ترکیه جزء برادران و دوستان صمیمی ماست اما بالاخره وقتی دشمنان در آنجا سپر موشکی نصب می‌کنند و اذعان می‌دارند که این کار اقدامی علیه ایران است بالاخره باید مراقب بود.

http://www.asriran.com/fa/news/180621

رییس‌جمهوری در ادامه اقدام غرب در فروش مقادیر کلان سلاح به کشورهای منطقه را یادآور شد و تصریح کرد: خبرنگاری از من پرسید که آیا شما از فروش 60 میلیارد دلار سلاح از سوی آمریکا به کشورهای منطقه نگران هستید که در پاسخ گفتم هیچ نگرانی نداریم چرا که همه کشورهای منطقه را برادران خود می‌دانیم اما باید پرسید چرا این حجم از سلاح به کشورهای منطقه فروخته می‌شود.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: اگر این سلاح‌ها در جایی مورد استفاده قرار نگیرند، کشورهای غربی که یکی از منافع اصلی کشورشان فروش اسلحه است دیگر نمی‌توانند به کشورهای منطقه سلاح بفروشند لذا باید توطئه‌ای کرده و جنگی بین برادران راه بیاندازند تا محملی برای استفاده از سلاح‌های فروخته شده و بستری برای فروش سلاح‌های جدید ایجاد کنند.

رییس‌جمهوری گفت: کشورهای منطقه هیچ اختلاف ریشه‌ای و پایه‌ای با هم ندارند و خدا، پیامبر، کتاب و قبله آنها یکی است در حالی که ملل اروپایی، 72 قبیله هستند که تا قرن گذشته دائماً با یکدیگر می‌جنگیدند و کشتارهای گسترده به راه می‌انداختند که تنها در دو جنگ جهانی بیش از صد میلیون نفر انسان را کشتند که نظیر این اتفاق هیچگاه بین مسلمانان و یا در منطقه خلیج فارس و جهان اسلام اتفاق نیفتاده است.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: همه می‌دانند که آمریکایی‌ها زورشان به ایران نمی‌رسد آقای بوش آرزو داشت بتواند ضربه کوچکی به ایران بزند و این آرزو را به گور برد.

رییس جمهوری تصریح کرد: ایران نگران برادران خود در منطقه است و وقتی با حضور و دخالت بیگانگان در منطقه مخالفت می‌کند به دلیل آن است که کشورهای بیگانه برای پیشبرد منافع خود راهی جز ایجاد اختلاف و فاصله بین برادران و کشورهای دوست با یکدیگر ندارد.

** آمادگی ایران برای میزبانی نشست کشورهای اسلامی برای کمک به سوریه

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال یکی دیگر از فعالان رسانه‌ای کویت درباره مسایل سوریه و اینکه ایران چه نقشی برای حل مشکلات این کشور می‌تواند ایفا کند نیز خاطر نشان کرد: اولین کار این است که اختلافات را تشدید نشود متاسفانه برخی کشورها به داخل سوریه اسلحه می‌فرستند که این کار قطعاً کمکی به حل مشکلات نکرده و فقط در آتش اختلافات می‌دمد.

رییس‌جمهوری اضافه کرد: مردم و دولت سوریه مسلمان هستند و کشورهای اسلامی باید با یک تفاهم جمعی در مسایل یک کشور ورود کرده و به حل اختلافات و انجام اصلاحات کمک کنند.

احمدی‌نژاد گفت: اطلاع موثقی وجود دارد که آمریکا و هم‌پیمانانش برای کشورهای منطقه برنامه‌های گسترده‌ای تدارک دیده‌اند و قصد دارند منطقه را به هم بریزند و حتی برای کشورهایی که امروز به سوریه اسلحه ارسال می‌کنند، برنامه دارند تا ابتدا به واسطه این کشورها اهداف خود را در سوریه محقق کرده و سپس سراغ این کشورها بیایند.

رییس‌جمهوری تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا نشستی را با حضور کشورهای اسلامی برگزار کرده تا پس از تفاهم جمعی به کمک سوریه بشتابیم.

وی تاکید کرد: کشورهای اسلامی باید مستقل از بیگانگان برای کمک به رفع مشکلات سوریه با یکدیگر تفاهم کنند چرا که ممکن است این اتفاق در آینده در یکی دیگر از کشورهای عربی رخ دهد و آن وقت لازم است تا از چنین تجاربی استفاده کرد.

** تداوم کشتار مردم لیبی به نفع اقتصاد بحران زده غربی ها است

رییس‌جمهوری در پاسخ به یکی دیگر از فعالان رسانه‌های کویتی مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا مسلمانان منطقه احساس کنند که ایران به آنها نزدیک‌تر خواهد شد اما مسایلی در این راستا صورت گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره تعمیق روابط برادرانه با کشورهای منطقه را دنبال کرده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است هیچ مسأله لاینحلی بین ایران و کشورهای منطقه وجود ندارد و بر طبق منطق اسلامی و عدالت‌محور خود هیچگاه برای هیچ یک از کشورهای منطقه جز خیرخواهی طلب نکرده اما معتقد است حقوق ملت‌های منطقه با دخالت بیگانگان استیفا نمی‌شود.

احمدی نژاد در ادامه پرسید: آیا دولت‌ها و ملت‌های مسلمان نمی‌توانستند اتفاق نظر کرده و به منظور ایجاد تفاهم و انجام اصلاحات هیاتی را عازم لیبی کنند تا مجالی برای دخالت غرب و ناتو در آنجا فراهم نشود و آیا دخالت ناتو و آمریکا در افغانستان از روی دوستی و خیرخواهی است؟
وی خاطر نشان کرد: در لیبی تحولات فیصله یافته اما ناتو همچنان به بمباران این کشور ادامه می‌دهد و از سویی درخواست شورای انقلابیون لیبی برای دریافت پول‌های بلوکه شده این کشور را رد می‌کند.

رییس جمهوری گفت: دلیل این امر آن است که هر چه در لیبی بیشتر آدم کشته شود و زیر ساخت‌های این کشور بیشتر تخریب شود به نفع اقتصاد بحران‌زده غربی‌هاست چرا که غربی‌ها به دنبال آن هستند تا بجای برقراری روابط صحیح، برای رفع بحران اقتصادی خود کشوری همچون لیبی را تخریب کرده و سپس به بهانه بازسازی به غارت ثروت‌های آن بپردازند.

احمدی نژاد تصریح کرد: کشورهای غربی علاوه بر اهداف سوء اقتصادی در لیبی، نیات استعماری نیز دارند و اگر بتوانند جای پای خود را در این کشور محکم کنند دیگر از آن خارج نمی‌شوند و مردم لیبی باید ده‌ها سال دیگر مبارزه کنند تا بتوانند آنها را از کشور اخراج کنند.

** تاجران اسلحه با نیت رفع مشکلات به منطقه نمی آیند

رییس جمهوری اظهار داشت: حدود 50 کشور اسلامی تا به حال نتوانستند با هم اتفاق نظر کرده و یک قطعنامه به نفع فلسطین صادر کنند در حالی که کشورهای غربی علیه همه کشورهای مسلمان قطعنامه صادر می‌کنند و با وجود آنکه خودشان بمب اتم ساخته و از آن استفاده کرده و امروز هم می‌سازند و با آن دیگر کشورها را تهدید می‌کنند علیه ایران قطعنامه صادر کرده و تحریم وضع می‌کنند.

وی ادامه داد: آیا مردم کویت امروز از آنچه در یمن می‌گذرد خوشحال هستند؟ در یمن هر روز مردم کشته می‌شوند و ملت آن در حال تجزیه است؛ در پاکستان هر روز عده‌ای از برادران مسلمان کشته می‌شوند، آیا راه دیگری برای حل مشکلات در پاکستان وجود نداشت؟ آیا سازمان کنفرانس اسلامی نباید در مسایل پاکستان ورود کرده و اجازه دخالت بیگانگان در مسایل آنجا را ندهد.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: مسایل منطقه باید فقط به همت کشورهای منطقه رفع شود اگر نه تاجران اسلحه با نیت رفع مشکلات به منطقه نمی‌آیند.

** روابط دوستانه و صادقانه، سیاست تغییرناپذیر ایران در قبال کشورهای منطقه

رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان برقراری روابط برادرانه با همه کشورهای منطقه بوده است، اظهار داشت : روابط دوستانه و صادقانه مبتنی بر برادری با کشورهای منطقه سیاست‌های قطعی، روشن و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است و معتقدیم مسایل منطقه باید فقط با همت کشورهای منطقه رفع شود.

احمدی‌نژاد درباره سخنان یکی از روزنامه‌نگاران کویتی که ایران را کشوری مهم و استراتژیک توصیف کرده و معتقد بود نقش مؤثر ایران در امنیت و معادلات منطقه در هیچ سطحی قابل انکار نیست و به همین دلیل ایران باید نقش سپر اطمینان برای مسلمانان و اعراب منطقه باشد، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس اعتقادات دینی و فرهنگ اسلامی ملت‌ها و دولت‌های مسلمان و عرب منطقه را برادران ایمانی و فرهنگی خود می‌داند.

رییس‌جمهوری افزود: معتقدیم روابط بین برادران باید صمیمی، سازنده و هم‌افزا باشد و ملت‌های منطقه غم و شادی، پیشرفت، امنیت و رفاه برادران خود را همچون غم و شادی، پیشرفت و امنیت خود بدانند.

احمدی‌نژاد گفت: وقتی روابط بین کشورها برادرانه باشد در این صورت دیگر بزرگی و کوچکی کشورها در این روابط فاقد اهمیت بوده و صرفاً صمیمیت، محبت و علاقه بر سطح روابط تأثیرگذار است.

وی اظهار داشت: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت، ثبات، امنیت و رفاه را برای همه برادران دینی و فرهنگی خود می‌خواهد و فراتر از آن، این خواسته را حق جامعه انسانی می‌داند چه رسد به برادرانش در کشورهای اسلامی که براساس سفارشات و دستورات پیامبر گرامی اسلام(ص)، تعهدی مضاعف نسبت به آنها احساس می‌کند.

** ایجاد اختلاف، راه پیشبرد سیاست های غربی ها در جهان

رییس‌جمهوری در واکنش به بخش دیگری از اظهارات یک فعال رسانه‌ای کویتی که ارزیابی وی و دولت جمهوری اسلامی ایران درباره تحولات منطقه و ریشه برخی مشکلات و اختلافات کشورهای منطقه را جویا شده بود، تصریح کرد: مشکلات منطقه ریشه در مسایل داخلی نداشته و از بیرون و توسط بیگانگان به منطقه تحمیل می‌شود و کشورهای منطقه مشکل و اختلاف اساسی با یکدیگر ندارند.

احمدی نژاد یادآور شد: وقتی در جلسه شورای همکاری کشورهای خلیج فارس به عنوان یک برادر شرکت کرده بودم، اعلام کردم کشورهای منطقه منافع و دشمنان مشترک دارند و باید برادرانه و در کنار هم منافع خود را تامین کنند و امکان ندارد که بدون همکاری و روابط صمیمی بتوان امنیت منطقه را تامین و حفظ و زمینه را برای پیشرفت کشورهای منطقه فراهم کرد.

رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه کشورها و ملت‌های منطقه باید در همه بخش‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی منطقه با همکاری یکدیگر مسایل را به پیش ببرند، خاطر نشان کرد: کشورهای منطقه، کشورهایی فقیر و ضعیف نیستند و ثروت‌‌های مادی، انسانی و فرهنگی زیادی دارند که اگر از داشته‌های خود در جهت تأمین منافع همگانی استفاده کنند دیگر نیازی به بیگانگان ندارند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه حضور بیگانگان در منطقه نتیجه‌ای جز ایجاد اختلاف و فاصله بین کشورهای منطقه ندارد، گفت: راه پیشبرد سیاست‌های غربی‌ها در منطقه و جهان ایجاد اختلاف و فاصله بین کشورهاست و ایران با توجه به این مسأله به نوبه خود سعی کرده است این فاصله‌ها را برطرف کند و بنده به عنوان نماینده این کشور به همه کشورهای عرب منطقه سفر کرده‌ام و به سوی آنها دست برادری دراز کردم و روابط دوستانه و صادقانه مبتنی بر برادری با کشورهای مسلمان منطقه سیاست‌های قطعی روشن و تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است.

** عمیقا به آینده منطقه امیدوار هستم

احمدی نژاد با بیان اینکه کشورهای اسلامی باید افق‌های عالی را در همکاری‌های دوستانه خود دنبال کنند، خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه باید حقوق ملت‌های خود را بدون دخالت غربی‌ها به عنوان یک اصل و هدف والا پیش روی خود قرار دهند چرا که اگر غربی‌ها دوباره وارد منطقه شوند به این راحتی‌ها خارج نخواهند شد و صهیونیست‌ها را نجات داده و فلسطینیان و دیگر کشورهای مسلمان را به شدت سرکوب خواهند کرد.

وی افزود:عمیقاً به آینده منطقه امیدوار بوده و آن را متعلق به ملت‌های منطقه و دشمنان را رو به افول می‌دانم و معتقدم اگر کشورهای منطقه با هم متحد باشند به زودی شر دشمن از سر همه منطقه کم می‌شود.

** سندی بر دروغ بودن تبلیغات غربی ها درباره نیروگاه بوشهر

رییس جمهوری با اشاره به سخنان یکی دیگر از فعالان رسانه‌ای کویت مبنی بر نگرانی‌های مطرح شده در خصوص ایمنی نیروگاه بوشهر اظهار داشت: بارها اعلام کرده و دوباره اعلام می‌کنیم که تمام کشورهای منطقه می‌توانند متخصصین و کارشناسان خود را به ایران اعزام کنند تا ضمن بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر سایر مراکز هسته‌ای و غنی‌سازی ایران را نیز دیده، شرایط و اسناد فنی آن را مورد بررسی قرار دهند تا به میزان ایمنی فعالیت‌های هسته‌ای ایران پی ببرند و بتوانند کشورهای خود را از این بابت مطمئن کنند.

وی خاطر نشان کرد: خود غربی‌ها بودند که این نیروگاه را برای ایران طراحی و شروع به ساخت کردند اما پس از انقلاب تقلب کرده و کار خود را ادامه ندادند و دولت ایران ادامه ساخت آن را به کشور روسیه سپرد و از اینجا بود که کشورهای غربی از جمله آلمان که خود طراح و سازنده اولیه این نیروگاه بودند اعلام کردند که این نیروگاه برای منطقه خطرناک است.

** تفاوتی بین برادران ایمانی نیست

احمدی‌نژاد افزود: غربی‌ها از یکسو برای آنکه ایران پیشرفت نکند و به الگویی برای کشورهای منطقه تبدیل نشود چنین مسایلی را بیان می‌کنند و از سوی دیگر بخاطر آنکه منافع احداث این نیروگاه به جیب آنها نمی‌رود ناراحتند و مدام اظهار می‌دارند که این نیروگاه برای منطقه خطرناک است اما تمام نکات و استاندارد های ایمنی رعایت شده است.

رییس جمهوری اظهار داشت: یقین بدانید که مردم بوشهر همچون مردم کویت، قطر و بحرین هستند و برای دولت جمهوری اسلامی ایران هیچ تفاوتی میان برادران دینی ایرانی و غیر ایرانی وجود ندارد.

احمدی‌نژاد گفت: ایران پیشرفت و توانمندی های خود را متعلق به همه برادران دینی و فرهنگی منطقه می داند و آمادگی کامل دارد تا این توانمندی را در اختیار همه کشورهای منطقه قرار دهد چرا که پیشرفت و امنیت کویت، امارات،‌عربستان، بحرین، سودان، سوریه، لیبی، مغرب، الجزایر و سایر کشورهای اسلامی را مایه افتخار خود می‌داند.

** روابط عمیق ایران و مصر و عربستان می‌تواند سرنوشت منطقه را تغییر دهد

رییس‌جمهوری در پاسخ به یکی دیگر از روزنامه‌نگاران کویتی که سخنان وی در این دیدار را باعث تغییر دیدگاه‌ها و تصوراتش از ایران و رییس‌جمهوری کشورمان عنوان می‌کرد و نظر احمدی‌نژاد درباره رابطه با عربستان و مصر را جویا شد، تصریح کرد: ایران و عربستان دو کشور بسیار مهم هستند که نمی‌توانند با هم مخالف باشند و هیچ یک از این دو کشور را نمی‌توان از سهمیه سیاسی منطقه حذف کرد. اگر ایران و عربستان در کنار هم باشند، همه جهان اسلام از آن منتفع خواهند شد .

رییس‌جمهوری تاکید کرد: اگر کشورهای منطقه با هم متحد باشند، دیگر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در منطقه دوام بیاورد و با گستاخی شهروندان فلسطینی، لبنانی و مصری را بکشد. القائات درباره اختلافات شیعه و سنی توطئه دشمن است و اصل برای مسلمانان این است که خدا، پیامبر، کتاب و قبله واحد دارند.

احمدی‌نژاد گفت : معتقدیم روابط عمیق و دوستانه ایران و مصر و عربستان می‌تواند سرنوشت سیصد ساله گذشته منطقه را تغییر دهد.

رییس‌جمهوری خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی منطقه هزاران میلیارد دلار از درآمدهای حاصل از فروش نفت خود را در بانک‌های غربی پس‌انداز می‌کنند اما اگر یکی از آنها بخواهد یک میلیارد دلار از غربی‌ها وام بگیرد باید سال‌ها در نوبت بماند و شروط گوناگون سیاسی و اقتصادی را بپذیرد اما کشورهای غربی به راحتی از این پول‌ها برای پیشرفت خود استفاده می‌کنند در حالی که وقتی مصر درخواست چندصد میلیون دلار کرده است برای او شروط سیاسی سنگین قرار دادند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه آمریکا و همپیمانانش کسری بودجه خود را با کاهش ارزش سهام و اوراق مشارکتی که به کشورهای اسلامی فروخته‌اند جبران می‌کنند و با کاهش تصنعی ارزش دلار ارزش ذخایر مالی کشورهای اسلامی نزد خودشان را کاهش می‌دهند، تصریح کرد:‌ اگر کشورهای اسلامی متحد شده و یک بانک مشترک تأسیس کنند و پول‌های خود را در آن سرمایه‌گذاری کنند نبض اقتصاد دنیا را در دست گرفته و دیگر کسی توان رقابت با آنها را ندارد.

/ 1 نظر / 2 بازدید
mojtabah

سلام، آقای احمدی‌نژاد، دلار ۱۸۰۰ تومن، تورم بالای ۴۰ درصد و بیکاری سرسام آور را کاغذی خواندند. مخالفین را فتنه حشره‌ها و حالا حتی سردار ما حسین علایی را گمراه اعلام کردند. همه اینها در حالی‌ که فامیلهای آقا هر روز به طریقی از مردم و بیت المال دزدی میکنند و امام زمان و امام خامنه‌ای را جواز دزدیهای خود قرار داده‌اند. یک بار دیگر ما بسیجی‌ها دولت کثیف و بی‌ عدالت را سرنگون خواهیم کرد.