تلویزیون من و تو عامل ابتذال فرهنگی خزنده در مخاطبان ایرانی

تلویزیون من و تو عامل ابتذال فرهنگی خزنده و مجری "تخریب ایرانی بودن"

آیا میدانید ارمیا نام یهودی است؟

چرا اسم اصلی این دختر را کنار گذاشته اند و نام یهودی بر او نهاده اند؟

نام یهودی نهادن بر کسی که ادعای مسلمان دارد، یعنی چه؟

این نمایش چیده شده، صحنه آرایی مزخرف است.

 

 

آکادمی موسیقی گوگوش؛ سناریوی ابتذال فرهنگی (طرح رواج بی فرهنگی)

سریال آغاز شد: گوگوش 70 ساله را مثل دخترهای 20 ساله گریم (جعل) کرده اند. همه چیز نقاشی و تقلبی است. دکورها آماده شده است. دختری را با روسری به صحنه آورده اند. این بانوی ظاهراً محجبه، ارمیا از آلمان است که به گفتة خودش همسری "اهل کتاب" (بخوانید مسیحی) دارند و می گوید لیسانس فلسفه هم دارد.

روز اول با حجاب و ظاهر عادی ایرانی:

 

روی سن با ظاهر محجبه عربی- انگلیسی، مورد نظر کارگردانان اصلی "من و تو":

بعید نیست در آینده نزدیک به مدد این عالمه فاضله و تلویزیون انگلیسی "من و تو" ، شاهد عرضه رساله ای احکام حجاب و ازدواج و ... از ایشان خواهیم بود که تفسیری کاملا مدرن، امروزی و ساختارشکن! از یک مسلمان محجبه فیلسوف ساکن اروپا خواهد داد که اسلامش را بنا به تمایل و علاقه های شخصی اش تفسیر می کند.

طبق قوانین جمهوری اسلامی و قوانین الهی دین اسلام، همسر یک زن ایرانی اگر غیر مسلمان خارجی هم که باشد، بایستی برای ازدواج با یک زن ایرانی، مسلمان شود تا ازدواج آنها شرعیت و رسمیت پیدا کند، و ازدواج زن مسلمان محجبه مانند این خانم با مرد غیر مسلمان حرام و باطل است. این نیز تضادی دیگر در شخصیت ساختگی این هنرجوی ساخته و پرداخته کانال من و تو و محصولی جدید از عکدمی (آکادمی با تلفظ غلیظ و اریجینال!) موسیقی گوگوش است.

ارمیا در برنامه میگوید: "نمی دانم چه اتفاقی قرار است بیافتد."، فکر می کند همه چیز اتفاقی بوده! ولی سناریوی این برنامه، از قبل نوشته شده است و بازیگرانش دانسته و ندانسته در آن بازی می کنند، ارمیا و بازی گردانان، انتهای فیلنامه را خوب می دانند! لباسها طراحی می شود، حرف ها از بر می شود، بازی سازی آزمایشی انجام می شود و فیلمبرداری نهایی صورت می گیرد.

برای ارمیا دیالوگهای مربوطه را نوشته اند: او با حجاب خوانندگی روی سن می گوید: "دین و شادی توام هستند"

متاسفانه یا خوشبختانه، در اکثر موارد با دیدن چند دقیقه از یک فیلم، می توانم انتهای آن را حدس بزنم و قریب به اتفاق حدس هایم درست می باشند. لذا می توانم آخر این سریال! را هم با توجه به گزاره های زیر حدس بزنم:

1- به کرات تاکنون تکرار شده که امسال سال دختران است، دخترها بهترند، همه آن را تکرار می کنند.

وقتی دخترانی که فارسی حرف زدن بلد نیستند را به برنامة آواز خواندن آورده اند، یاد برنامه های فرهنگی بهزیستی می افتید. برنامه هایی که برای ناتوان های جامعه برگزار می شود و هنر بودن خود را به جامعه نشان می دهند تا اثبات کنند که "هستند و با آنچه دارند به حیات و زیستن فکر میکنند و فارسی حرف زدن را تمرین می کنند و می توانند فارسی را با تمام جان خود سخن بگویند". اما اینجا کودکان بهزیستی نیستند که می خوانند: اینجا انگلستان است و برنامة ای برای ایرانیان ساخته و پرداخته می شود: "اینجا فارسی حرف نزدن و خراب فارسی حرف زدن تبلیغ می شود". هلن، یکی از لچه! (لهجه) دارترین دختران که بد خواندنش هم بدیهی است، مورد دست زدن اساتید و تشویق ها قرار می گیرد. در واقع هلن هیچ استعداد آوازی ندارد، از طرف دیگر پسرها باید تا جایی که می شود مورد تمسخر و تحقیر قرار بگیرند و مکررا گفته می شود که اساتید راضی نیستند و انتظار استادان "عکدمی!" (آکادمی) برآورده نمی شود. 

2- از قسمت اول برنامه تاکنون حجاب ارمیا بیشتر و بیشتر می شود. همچنین هیچ انتقادی به اجراهای او نمی شود. اهمیتی هم ندارد که در کلاسهای رقص و ورزش شرکت نکرده و فقط نگاه می کند. آنچه هست، تشویق و ترغیب است. او یک الگو و پیش نمونه ی تبلیغاتی است.

به دلیل وجود او و تفاسیرش، گفته می شود بینندگان جدید بسیاری به خیل بینندگان من و تو و سریال آکادمی اضافه شده اند!

3- تنها کسی که می توانست در میان دختران رقیب ارمیا باشد، شهرزاد بود که علی رغم توانایی هایش ناعادلانه حذف شد تا ارمیا یکه تاز میدان باشد، بقیه فعلا درگیر یادگیری تلفظ واژگان زبان شیرین پارسی هستند و سرود بهزیستی را تمرین می کنند.

صاحبان شبکه، بدینوسیله مشت محکمی بر موسیقی ایرانی و هر کس که استعداد آوازه خوانی دارد خواهند زد، و مشت محکمی هم بر سنت و عقل ایرانی می زنند و همه را به هم می ریزند، چون برای اولین بار یک بانوی محجبه مومنه مدرن فیلسوف را به خواننده ی مشهوری تبدیل نموده اند که هر صحنه و شات و پلان، با یک لباس شب و ماکسی و گریم جدید ظاهر می شود و پیشرففففت می کند.
همچنین عده کثیری از بینندگان جدید که از قشر متدین و مذهبی هستند، تماشاگران این کانال خواهند بود و این هدف اصلی این فیلمنامه نیز هست.

و اینک سوال این است:

آیا کسب درآمد هنر پیشه های این برنامه (از استادان بگیر تا شاگردان و برنامه سازان) از این برنامه ارزش آن را دارد که معیارهای واقعی ایرانی بودن را فراموش کنند و اعتبار خود را به سیاستهای اجنبی بفروشند؟ درست است که گوگوش فقط در یک قرارداد 2 میلیون دلاری به تبلیغاتچی من و تو (بخوانید بی بی سی ضد فرهنگی) تبدیل شد اما آیا هیچ اندیشه ای ندارد از آنچه می کند؟ هیچگاه به مردم و کشور هزاران ساله اش اندیشیده؟ یا فقط انتقام 20 سال زندگی در وطن اجدادی اش را دارد می گیرد؟

برگرفته از http://4.bp.blogspot.com/

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عرفان

یه چیزی میگید که ذهن ها رو منحرف کنین

متاسف

خاک بر سرتون که همیشه تو هر چیز دنبال هزارتا چیز که از هر جا آوردین بهش بچسپونین ، خاک...

حمید

درود بر بصیرت ایرانی البته لینک مطلب گویا درست نیست

راستش نفهميدم ..گفتي شبكه منحرف و برنامه مبتدل، اي شيطون معلومه تا آخرش رو دنبال ميكني كه در مورد حذف شده ها قضاوت ميكني....نكن بابا بدآموزي داره ها، يه دفعه ديدي ما هم تشويق به ديدن شديم وا انحرافا....

[فرشته]

[فرشته]

سشیس

kos dari migi hamin shoma mirinin be mamlekat

ناديا

با سلام هر برنامه اي پخش ميشه ما شروع مي كنيم به ايراد گرفتن اونم از نوع مذهبي ولي قبل از اين برنامه ها خبري ازمون نيست.اين طوري به جائي نميرسيم.بيائيد زياد حرف نزنيم و وكيل خدا و پيغمبر و اسلام نباشيم.پنج ميليارد آدم دارن زندگي ميكنند و ما محتاج صنعت اونها هستيم.شما كه اين همه حاليتون ميشه و نكته بين هستيد چرا تا حالا به جائي نرسيديد چون فقط حرف ميزنيم.يه نگاه بخودتون بكنيد و بگيد خودتون چه دستاوردي داشتيد.لطفا برچسب بي ديني و كافري بهم نزنيد. ممنون

سید از تهران

نویسنده محترم! اصلاَ با چه مجوزی این برنامه ها را نگاه می کنید... و می آئید اینجا تبلیغات مثبت یا منفی می کنید.. شما خودتان به نظر یکی ار عوامل نامعلوم این کانال می باشید......

فاطمه

احمقانه استــــــ[قهر] بابا چرا هرچیزی و به بصیرت ربط میدید آخهـــ گند زدید به هرچی بصیرته!!! همین تفکرات افراط گرانه است که دین ناب محمد(ص) و داره نابود میکنه! و شرایطی و به وجود آورده که همه از اسلام و مسلمونی فراری هستن.. خدا به دادمون برسه!! همیشه بیشترین ضربه رو به اسلام افراطیون میزنن.. به شما تهمت نمیزنم اما به فکر افکارتون باشید! درضمن این متن بیشتر شبیه جنگ نامه بود تا انتقاد.. خیلی متعصبید!!! وا اسفاااا درضمن من ماهواره نمیبینم اما با دوسه ساعت گشت و گذار اینترنتی میتونم بگم ..... [قهر]