قاچاقچیان کرد هیچ شباهتی به پ.ک.ک نداشتند

روایتی تازه از تصاویر هوایی بمباران اولودره
قاچاقچیان هیچ شباهتی به پ.ک.ک نداشتند
آنکارا، ترکیه – یکی از نمایندگان شرناخ و عضو حزب عدالت و توسعه نکات مهمی را درباره تصاویر هوایی پیش از بمباران اولودره بیان کرد.

به گزارش روزنامه های ترکیه طرف محمد امین دین دار نماینده شرناخ و عضو حزب عدالت و توسعه نکات مهمی را درباره تصاویر هوایی پیش از بمباران اولودره بیان کرد. دکتر دین دار که به عنوان عضو کمیسیون حقوق بشر مجلس و یکی از مشاورین متنفذ اردوغان در امور مربوط به مناطق کردنشین ترکیه شناخته می شود، درباره این تصاویر که از طریق هواپیماهای بدون سرنشین فیلمبرداری شده، گفت:" درست به مدت چهارساعت پیش از آغاز بمباران و تا دقایقی پس از انجام عملیات بمباران هوایی، یک هواپیمای بدون سرنشین تصاویر واضح و نزدیکی را از منطقه وقوع حادثه فیلمبرداری کرده است. من با اندکی دقت به تصاویر مربوطه به راحتی توانستم تشخیص دهم  افرادی که از دور مانند شبح رویت می شوند، جوانان روستایی، قاچاقچی و بدون سلاح و مهمات هستند."
وی در ادامه افزود: " در این تصاویر تعداد چهارپایان بیشتر از قاچاقچیان است چرا که برخی از این جوانان عادت دارند که دو و یا حتی سه قاطر را به تنهایی مورد استفاده قرار دهند. به عبارتی شمار اغراق آمیز قاطرها و شیوه راه رفتن و نترسیدن قاچاقچیان از شلیک گلوله های منور، همگی اثبات کننده این نکته بود که این افراد هبچ ارتباطی با تروریست های پ.ک.ک ندارند."

گفتنی است با وجود گذشت مدتی طولانی از این رویداد و کشته شدن 34 غیر نظامی، از سوی دولت و نیروهای مسلح ترکیه توضیحات روشنی در خصوص ماهیت این عملیات هوایی ارائه نشده است

/ 2 نظر / 2 بازدید
اتيلا

براي پ ك ك مواد مخدر قاچاق ميكردند حقشان هم مرگ بود دولت تركيه اشتباه كرد كه از خانواده انها عذر خواهي كرد و قراره بهشون خون بها بپردازه

عبدالله مومن

آتیلا این ترک گرائی موهومی را که آتاترک مزدور فراماسون توسط یهودیان صهیونیست راه انداخته است را دور بینداز و بنده خدا باش و بیخودی از این شیاطین حمایت نکن. قطعا" بدان که این ترک گرائی دروغینی که اینان راه انداخته اند اگر به قدرت جهانی هم برسد. خواهی دید که اینان در آن روز به شیعیان ترک هم نژاد خود هم رحم نخواهند کرد و همه آنان را قتل عام خواهندکرد.