رابطه فردوسی پور، برنامه 90 و نشر بی ادبی و بی اخلاقی

 

برنامه 90 عادل فردوسی پور بی اخلاق ترین برنامه تلویزیونی است که تا به حال در تاریخ رادیو و تلویزیون ایران آمده است. 

ای کاش مجری این برنامه پیش از آنکه به عنوان متکلم وحده بیاید وسط "استودی"و و "گلادیاتوربازی" درآورد و در حاشیه فوتبال نفس کش بخواهد و خودش را نماینده مطلق فوتبال بداند و انبوهی از کلمات فرنگی را، بدون توجه به معادل های ایرانی آنها، در گفتارش به کار ببرد و مثل بچه های لجباز با بزرگترهایی که مخاطبش می شوند دعوا کند و راه رسم بی ادبی و جدال یاد بچه های مردم دهد، کمی هم زبان و ادب و ادبیات فارسی و فرهنگ ملی و رسوم پهلوانی و ورزشکاری ایرانی و کمی آیین سخنوری و احترام به بزرگتر را می آموخت تا در این هیاهوی تهاجم فرهنگی ماهواره‌ها، این جوانان ورزش دوست که تا نیمه شب سر کار گذاشته می‌شوند و از جیب خودشان هر هفته میلیونها پیامک 15 تومانی به 90 هدیه می‌کنند، کمی منفعت فرهنگی و ورزشی و فایده ادبی و پهلوانی و سخنوری می‌بردند  و از آنهمه دعوا و حاشیه چیز مفیدی می آموختند. حتی فوتبال هم یاد نمی گیرند. هر چی فوتبال و قوانین یاد گرفته ایم از برنامه ورزش و مردم و آقای خیابانی و شفی بوده است.

در حالیکه 2 - 3 میلیون ایرانی جوان هر هفته مخاطب برنامه 90 است، جا دارد و فوریت دارد صدا و سیما و وزارت ارشاد و وزارت آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی و ورزشی و مذهبی،  تعدادی مشاور کارکشته در رشته های فرهنگی - ادبی- ملی – زبانی- اخلاقی به پشت صحنه این برنامه بفرستند تا این جوانان مملکت بجای «دشنام و بی نزاکتی و دعوا و ستیز و جر و بحث و جدل» که جناب فردوسی پور یادشان می دهد، «ادب و معرفت و اخلاق و مردانگی و پهلوانی و 2 بیت شعر آموزنده از فردوسی و نظامی و سعدی و حدیثی از مولا علی "ع" و آموزه ای از احادیث و روایات ائمه در وصف پهلوانی و غیرتمندی و اخلاق و گذشت و فتوت و جوانمردی» در اول و آخرش یاد بگیرند تا زمین های فوتبال جای «ورزش و پهلوانی و اخلاق و معرفت الهی» بشود ، نه جای جدال و بی نزاکتی و دشنام و تخریب و بی نظمی.

یاد زورخانه های ایرانی و مرشدهای با تربیت بخیر که معلمان و آموزگاران اخلاق مردم بودند. 

 

چرا آقای خیابانی را با آن وجاهت و استواری و ادبش نمی آورند که برنامه 90 را اجرا کنه؟

 

هر چی کاشته بشود، همان برداشت میشود .

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
رضا

متاسفانه آقای فردوسی پور دارای یک سری تشویشهای ذهنی بوده که دائم آنها را به مخاطب تحمیل می کند,سفسطه و مغالطه کار همیشه ایشان هست,هنوز یادم نرفته که ایشان درباره ی پارتی بازیکنان فوتبال چگونه بد عمل کردند و پوششی ندادند و یا رفتار لیدرها و مامورین انتظامی با جوانان بسیجی ,در مقابل سعودی ها که اصلا اشاره ای به این مسایل نکردندو... اگه وقت داشتی یه سری به من هم بزن.

میدونی برو بمیر یعنی چی؟

آیدین

90 تنها برنامه ایست که در خدمت مافیای قدرت نیست هرچند آنهم محدودیتهای خود را دارد ولی اگه آقای خیابانی بیاد بازممثل تمام برنامه های دیگه به نماد چاپلوسی تبدیل میشه اگه میخوای نظر مردمو بدونی لطفا به تعداد پیامکهای مردم به مسابقات برنامه نگاه کن.

علی

با تمام احترامی که برای آقای خیابانی قائلم ولی باید خدمتتون عرض کنم اگه برنامه 90 اینهمه بیننده داره فقط بخاطر وجود عادل و صراحت کلامشه , شما هم لطفا زور الکی نزن که بزرگتر از شما هم نمیتونه برنامه 90 را تعطیل کنه.