مشتی خاک بر دهان یاوه گوی فرقه پرداز و قوم ساز انگلیس

مشتی خاک بر دهان یاوه گوی فرقه پرداز و قوم ساز انگلیس

بی بی سی فارسی (BBCPersian) وابسته به رژیم منحوس و تفرقه ساز انگلیس، با تهیه گزارشی تماماً تبلیغاتی از گردهمایی یک تشکل ضد ایرانی جدایی طلب، تلاش کرد مأموریت قدیمی خود در زمینه سازی برای تجزیه و نابودی ایران را به انجام برساند و هم در رابطه نوپیوند دو کشور قدرتمند خاورمیانه -یعنی ایران و مصر- خلل وارد کند.
در گزارش رسانه دولتی انگلیس آمده است: «اگر بهار عرب زمینه ساز گرم شدن روابط تهران و قاهره شده، همزمان فرصت این را نیز فراهم کرده که کنفرانس هایی در انتقاد از وضعیت اقلیت های ایران برگزار شود. کنفرانس ضد ایرانی فراماسونی موسوم به "حمایت از مردم عرب اهواز" یا "نصرة الشعب العربی الأحوازی" که روزهای پنجشنبه و جمعه (دهم و یازدهم ژانویه) با حمایت "عماد عبدالغفور" دستیار رئیس جمهور مصر، در یکی از هتل های مجلل قاهره برگزار شد، شاید نخستین نشست از نوع خود در جهان عرب باشد.

این کنفرانس درست در همان روزی برگزار شد که علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران، در قاهره از بهتر شدن مناسبات با مصر پس از انقلاب صحبت کرد و اختلافات بین شیعه و سنی در این اواخر را به توطئه خارجی نسبت داد.»
بی بی سی فارسی ادامه می دهد: «سخنرانان نشست "حمایت از مردم عرب اهواز" رفتار دولت ایران با عرب ها و سنی ها و دیگر اقلیت ها در داخل این کشور را ناقض صحبت های مقامات جمهوری اسلامی ایران خواندند. عماد عبدالغفور -که همزمان رئیس حزب سلفی "وطن" نیز هست- این کنفرانس را فریادی برای دفاع از مستضعفان توصیف کرد و با اشاره به دولت ایران گفت: برخی کشورها خود را مدافع حقوق مستضعفین می خوانند، اما ما می خواهیم که این حرف را در عمل ثابت کنند و در حد یک شعار باقی نماند. چرا مستضعفان در اهواز همچنان زیر ستم هستند؟»[!]


بنا بر این گزارش، شیخ "محمد العریفی" مفتی مشهور وهابی، از دیگر سخنرانان این کنفرانس بود که بیش از هر سخنران دیگری به جمهوری اسلامی ایران حمله کرد. او که قبلا طی فراخوانی خواستار عادی سازی روابط میان کشورهای اسلامی و رژیم غاصب صهیونیستی شده بود، در این نشست گفت: «فشار و اعدام در ایران بالاتر از آن است که ما در فلسطین شاهد هستیم و آنچه یهودی ها در حق برادران فلسطینی ما انجام می دهند، یا در بسیاری دیگر از کشورها که مسلمانان در آن رنج می برند.»[!] 
"خالد الشریف" یکی از شرکت کنندگان در گردهمایی، به بی بی سی فارسی می گوید: «آنچه ما را به برگزاری این نشست واداشت، مظلومیت عرب زبان های خوزستان است. آن ها از ستم و بی عدالتی رنج می برند. ایران این منطقه را اشغال کرده و می خواهد فرهنگ فارسی را بر ساکنان عرب آن تحمیل کند و آثار و هویت آن را از بین ببرد.»[!]

در بخش دیگری از گزارش مورد اشاره، ادعا شده است: «به نظر می رسد که ایران بیشتر به ازسرگیری روابط دیپلماتیک با مصر علاقمند است... به گفته معاون سردبیر فصلنامه سیاست بین المللی در قاهره: ایران به هیچ یک از طرف های غربی اعتماد ندارد و روابط این کشور با ترکیه نیز پرتنش است. از همین رو به قاهره به عنوان یک قدرت منطقه ای و عربی مورداعتماد روی آورده است.»


این منبع می افزاید: «برگزاری کنفرانس "حمایت از مردم عرب اهواز" درقاهره با حضور و حمایت دستیار رئیس جمهور مصر، می تواند آهنگ نزدیکی تهران به قاهره را کندتر کند. اما در عین حال، شاید هم مردد بودن دولت مصر برای ازسرگیری روابط کامل دیپلماتیک با ایران را نشان دهد. سازمان دهندگان کنفرانس می گویند که دولت مصر هیچ نقشی در برگزاری آن ندارد و آقای عبدالغفور به عنوان رئیس حزب سلفی وطن در آن شرکت کرده است، نه نماینده دولت؛ و حضور او به معنای حمایت دولت از این کنفرانس نیست. با این حال حضور وی و انتقادهای شدیدش از دولت ایران نشان می دهد که دولت اگر از برگزاری این کنفرانس حمایت نمی کند، دست کم بر آن چشم می بندد.»


(عماد عبدالغفور؛ دستیار محمد مرسی)تنظیم کننده گزارش بی بی سی فارسی، همچنین اضافه می کند: «به نظر نمی رسد که یخ روابط پر فراز و نشیب تهران و قاهره به این زودی آب شود. طُرفه اینجاست که دولت ایران یکی از خیابان های تهران را به نام "خالد اسلامبولی" یکی از اعضای جماعت اسلامی که به جرم ترور انورسادات اعدام شد، نامگذاری کرده است. "صفوت عبدالغنی" عضو شاخه سیاسی جماعت اسلامی که به نمایندگی از آن جماعت در کنفرانس شرکت کرد، تهران را به تلاش برای نشر مذهب شیعه و در محاصره قراردادن کشورهای اهل سنت متهم کرد.»

یادآور می شویم که مردم هوشیار و میهن پرست استان خوزستان همواره توطئه های پی در پی و متعدد دشمنان این سرزمین را ناکام گذاشته اند.

با وجود تهدید و کارشکنی‌ گروهک‌های تجزیه طلب، مردم اهواز و عشایر عرب ساکن دیگر نقاط استان استراتژیک خوزستان، ثابت کرده اند که هرگز از جریانات انحرافی دنباله روی نخواهند کرد؛ جریاناتی که از حمایت مردم بی بهره اند و با تحریک و تدارک دولت های مرتجع منطقه، دستشان به خون هموطنان خوزستانی آغشته است.


توده های عرب خوزستان در دوران مبارزات انقلابی بر علیه رژیم ستم شاهی، سال های سخت جنگ تحمیلی و حتی ایام فتنه ۸۸ با دفاع قاطع از اسلام، کیان این مرز و بوم و ولایت فقیه، به دشمنان طماع و فریبکار پیام دادند که در عین پایبندی به فرهنگ بومی خود، هرگز بر سر تمامیت ارضی ایران بزرگ با کسی وارد معامله نخواهند شد.

گروهک های مدعی استقلال خوزستان! باید به این سؤال عشایر عرب پاسخ بدهند که در گرماگرم تجاوز ارتش بعثی به شهرهای خوزستان، کجا بودند و برای دفاع از اعراب خوزستانی چه حرکتی از خود نشان دادند؟

برگرفته از : http://www.imna.ir/vdcefe8v.jh8p7i9bbj.html

/ 1 نظر / 3 بازدید
پریسا

وبلاگ جالبی دارید. به من هم سر بزنید