خون بیگناهان پای اردوغان را می گیرد

صلاح الدین دمیرتاش خطاب به اردوغان:
مگر دستور بمباران اولودره را شما صادر نکردید
آنکارا، ترکیه _ صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی مدعی شد که دستور حمله و بمباران اولودره را شخص نخست وزیر ترکیه صادر کرده است.

به گزارش روزنامه رادیکال، صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب صلح و دموکراسی، در سخنرانی خود در سالن ویژه حزب متبوع خویش در مجلس ملی، اتهامات سنگینی را به رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه وارد کرد.
دستور بمباران را شخص نخست وزیر صادر کرد
دمیرتاش در خصوص بمباران هوایی اولودره و قتل 34 غیر نظامی گفت: "جناب نخست وزیر پاسخ بدهید. آیا نیروی هوایی مستقیما با شما تماس نگرفت؟ به شما اطلاع دادند که یک نیروی 50 نفره در حال ورود به کشور است و بین آنان افراد غیر نظامی هم وجود دارند. از شما کسب تکلیف کردند. شما در پاسخ گفتید بزنید. به هر قیمتی که شده آنها را بزنید. آیا این عین اظهارات شما نیست؟ حدود یک ماه از این قضیه گذشته است. چرا همه چیز را روشن نمی کنید؟"
چه فرقی با سارکوزی دارید
وی در ادامه افزود: " با اجازه مستقیم شخص نخست وزیر عنتر عنتر فرزند تبعید شده و دورافتاده موسی عنتر فقید، پس از سال ها دوری از وطن به ترکیه می آید تا مزار پدرش را زیارت کند. اما همزمان با آن کتاب های موسی عنتر جمع آوری می شوند. این چه رفتار دوگانه ای است و چه توجیهی دارد؟ اردوغان علیه سارکوزی می تازد و او را به دشمنی با آزادی بیان متهم می کند. من از شمامی پرسم: در کشور شما وضعیت چگونه است؟ شما در حوزه آزادی بیان چه رفتار افتخارآمیزی دارید؟"
با گذشته سیاه این کشور روبرو شوید
رهبر حزب صلح و دموکراسی در ادامه افزود: " در نوزدهمین سالگرد قتل ناجوانمردانه اوغور مومجو هستیم و هنوز قاتلین او را محاکمه نکرده اند. پس از گدشت 5 سال از مرگ هرانت دینک هم حکمی صادر شد که مفاد آن حتی نخست وزیر را هم شرمگین کرد. استخوان ها و جمجمه های کشف شده در دیاربکر و شرناخ هم بیان گر جنایات فراوانی است که پیش تر صورت گرفته و دولت فعلی هم قصد برملا کردن آنها را ندارد. با این حساب چرا علیه فرانسه انتقاد می کنید؟ وقت آن فرا نرسیده با گذشته سیاه این سرزمین روبرو شوید؟"

/ 0 نظر / 2 بازدید