همه چیز درباره کانال ماهواره ای شبکه من و تو 1 و 2

محتوای برنامه‌های تلویزیون "من و تو" به هیچ ‌وجه بیانگر فرهنگ جامعه ایرانی نیست بلکه تصویری از یک زندگی بی‌بند و بار را به نمایش می‌گذارد و صورتی از فرهنگ جوامع غربی را اما به زبان فارسی و بازیگرانی به شکل ایرانی نشان می‌دهد.


 شبکه ماهواره ای "من و تو" متعلق به کیست؟! 
شبکه تلویزیونی ماهواره ای من وتو که گردانندگان آن در لندن مستقر هستند ، به بنگاه خبر پراکنی BBC انگلستان تعلق دارد و جهت گیری آن از سوی سرویس اطلاعات خارجی انگلیس ( ام آی6 ) و دولت بریتانیا تدوین می شود.

این شبکه ترکیبی از شبکه های ماهواره ای بی بی سی خبری فارسی و فارسی وان است که هر دوی آنها نیز به بی بی سی تعلق دارند.


چرا من و تو 2 جذف شد؟ 

شبکه من و تو در آغاز با 2 شبکه وارد شد ولی با حذف برنامه هایی که کمن بیننده و کم ثمر به حساب آمد، به یک شبکه من و تو 1 کاهش یافته است و اصلی ترین سیاستهای خبری و روانی-فرهنگی انگلستان در آن جمع است.


شبکه من و تو چه هدفی را دنبال می کند؟
به گزارش جام نیوز، این شبکه سعی دارد الگوی غربی را به خانواده، زنان، مردان وجوانان ما القاء کرده و الگوی زندگی اسلامی را از اذهان عمومی مردم پاک کند.  


محتوای برنامه‌های تلویزیون "من و تو" به هیچ ‌وجه بیانگر فرهنگ جامعه ایرانی نیست بلکه تصویری از یک زندگی بی‌بند و بار را به نمایش می‌گذارد و جایگاهی در قیاس با فرهنگ جوامع غربی را نشان می‌دهد.

این شبکه سه هدف اصلی دارد:

1- تخریب بنیانهای فرهنگ ایرانی (شامل ارزشهای اسلامی-اعتقادی و هم ملی-ایرانی)

2-القا و ارائه بدترین و جلف ترین نوع فرهنگ غربی به عنوان فرهنگ اجتماعی جایگزین و شیوه مدرن قابل انتخاب 

3- انتقال اخبار BBC فارسی در قالب گفت و شنید نمایشی به مخاطب ایرانی


تلویزیون "من و تو" با هدف تمرکز بر زندگی و فرهنگ ایرانیان، فرهنگ‌های صادراتی غربی را معرفی می‌کند، فرهنگی که این روزها به فرهنگ لس‌آنجلسی معروف شده است.

تخریب ارزشهای اعتقادی مردم ایران مانند نوشیدن مشروبات الکلی، و تخریب بنیانهای فرهنگ سنتی و ملی مردم ایران مانند ارتباط صمیمانه زنان و مردان غریبه با یکدیگر که نه تنها در ایران بلکه در فرهنگ آسیایی ناپسند به حساب می آید، نمود بارز اهداف در این شبکه است.

اخبار شبکه من و تو 1 همان اخبار بی بی سی فارسی است که برای ذهن و روح و روان ایرانیان تدوین و برنامه ریزی می شود. اخبار این شبکه در قالب گفت و شنید و قصه گویی به مخاطب ایرانی خورانده می شود.


شایعه تعلق شبکه من و تو توسط گوگوش چه بود؟
این شبکه با استفاده از یکی از خواننده های معروف بازنشسته (گوگوش) در من و تو1 (برای جذب دختران، زنان و خانواده ها)و برنامه های مستند عجیب و غریب و دیدنی در من و تو2 (برای جذب پسران و مردان) سعی کرد حداکثر مخاطبین را به خود جذب کند.

بکار گیری ایرانیان گریخته یا هجرت کرده از وطن (که اغلب در کشورهای بیگانه سرگردانند و مشکلات مالی بسیاری دارند) شگرد اصلی انواع شبکه های متعلق به بی بی سی انگلستان است.

بازیگران ایرانی این شبکه ها با زبان فارسی و اخلاق ایرانی، پوشش و دامی فریبنده برای جذب ایرانیان و بویژه زنان و خانواده های ایران آماده کرده اند. توجه کنید که دام اصلی برای زنان است نه مردان، چون همین زنان و دختران ما هستند که نسل 30 سال آینده را به زودی پرورش

می دهند و هر چه را آموخته باشند به مردان آینده منتقل میکنند. 

من و تو پس از جذب کافی مخاطب ایرانی (زن-دختر-خانواده و پسر-مرد) سپس با حذف برنامه های عجیب و غریب و تماشایی هزینه بر نقشی در اهداف سیاسی-فرهنگی ندارند و فقط هزینه دارند، دو شبکه را در یک شبکه گرد آورد و برنامه های اصلی و ضربه زننده اش را در شبکه من و تو 1 متمرکز کرده است.

توجه کنید که استفاده از گوگوش، دامی بود که برای جذب مخاطب ایرانی پهن کردند و حیف از آنهمه محبوبیت سنتی که گوگوش داشت و در معامله ای برای مشتی دلار، آن را برای فریب هموطنان به نفع دشمنان مردمش خرج کرد. حیف که گوگوش به مردمی که او را زمانی دوست می داشتند ، خیانت کثیفی کرد.

چرا شبکه من و تو راه اندازی شد؟
مجریان و عوامل اجرایی شبکه بی بی سی اغلب از میان بهائیان غربی شده و تابعیت اروپا گرفته انتخاب شده اند. سیاست گذاران BBC انگلستان بعد از مدتی فعالیت بی بی سی فارسی به این نتیجه رسیدند که بی بی سی فارسی، شبکه خبری-سیاسی دوران بحران هاست و اغلب بیننده های این شبکه فقط در زمان تحولات و اتفاقات خاص خبری در ایران به این شبکه توجه می کنند و در وضعیت سفید، این شبکه مخاطبین خود را به صورت چشمگیری از دست می دهد لذا بر آن شدند تا شبکه ای راه اندازی کرده که در زمان بحران ها کاملا سیاسی و در زمان وضعیت سفید با پخش برنامه های فرهنگی، ورزشی، علمی و ... جذاب، بیننده های خود را حفظ کند و روند انتقال فرهنگ غربی و بمباران ذهنی مخاطبان را با شیوه های نرم غیر سیاسی در پوشش زبان فارسی و بازیگران ایرانی و محافل خانوادگی ادامه دهد.

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یا مهدی

قرآن میگه هر چیزی خوبش را بگیر بدش را رها کن.شماها هم نشستین هرکی یا هر شبکه ای که بهشما اعتقادی نداره یا تبلیغی از شما نمی کنه میگین فتنه گر آشوبگر دشمن.اخبارای ما خیلی راست هست؟؟؟؟بی بی سی صبح تا شب داره لاف میزنه؟؟ کاراتون درست کنین دزدی نکنین اختلاس نکنین اخبار راست بدین تا بی بی سی بهتون گیر نده.اما شما می خواین هیچکس حرفی نزنه هیچ کس ضد شما نگه.سایت ها که فیلتر ماهواره ها یا جم می کنن یا پارازیت حرفی هم کسی نزنه وگر نه با اسلام دشمنه بگیرینش.و........

مص

زر زدی

ياس

خودتون هم ميدونيد كه داريد كس شعر ميفرماييد,شماكه حق نداري به من بكي جيو نيكا بكن يانكن,مردم هرجيودوست داشته باشن ميبينن,شمارفتني هستيد.

رها

مرك بربهايت

دي جي

يه مشت جنهده ومشنك با هم شدن شبكه من وتو

دي جي

يه مشت جنهده ومشنك با هم شدن شبكه من وتو

مهشید

مهرداد عزیز مرسی از جوابهای قانع کننده ای که برام گذاشتی خیلی روشون فکر کردم راست میگی ولی آخه نمیشه از بعضی برنامه هاشون گذشت من همه جوره باهات موافقم هر کی هم مخالفه این آیدی منه ادم کنه حالشو میگیرم maria_dokhosze@yahoo.com

ک .ی.ر.م تو دهنت

M

شما با حسین شریعتمداری نسبتی دارید ؟