تعداد زیاد محافظان آقای اردوغان و اعتراض مجلس

 جنجال بر سر هزینه های حفاظتی اردوغان در مجلس ترکیه
آنکارا، ترکیه – موضوع هزینه های سنگین تیم حفاظتی اردوغان در مجلس ملی ترکیه جنجال آفرین شد.
 
 
به گزارش سی ان ان ترک،  نخست وزیر دارای 5 تیم حفاظتی است که هر کدام از این 5 تیم 32 عضو نخبه و کارآزموده دارد و مجموعا یک تیم حفاظتی 160 نفره را تشکیل می دهند. از این تیم ها یکی در استانبول و 4 گروه نیز در آنکارا ماموریت حفاظت از جان نخست وزیر را بر عهده دارند. هر کدام از تیم ها دارای 4 تک تیرانداز ماهر، 5 راننده مجرب و محافظین کارآزموده است.
علاوه بر این 5 تیم، چند گروه نظامی پشت پرده نیز همواره از اردوغان مخافظت کرده و با احتساب آنان، شمار همه محافظین اردوغان به 850 نفر می رسد.
در سال 2010 میلادی نهاد نخست وزیری ترکیه خودروهای ویژه ی فورد آمریکایی تیم نخست وزیر را از رده خارج کرد و بیش از 5 دستگاه خودوری شاسی بلند GMC ضدگلوله آمریکایی خریداری کرد که همه ی آنان مجهز به ضد بمب، ضد سلاح های میکروبی هستند و از قابلیت اختلال در امواج رادیویی و تلفنی برخوردارند.
 همراه با هر تیم 32 نفره محافظین اردوغان 3 سگ بمب یاب نیز حرکت می کنند. این افراد علاوه بر آموزش های پیشرفته ای که در ترکیه و خارج از کشور دیده اند، مدتی نیز در یکی از پایگاه های سری ترکیه در مناطق کردنشین این کشور، به مدت 45 روز تاکتیک های ویژه دفاع در برابر حملات پ.ک.ک را فرا گرفته اند.
/ 2 نظر / 3 بازدید
یوسف

وبت زیباست موفق باشی خوشحال میشیم به ما هم یه سر بزنید[خجالت]

محمد

عالی بود مرسی