سارکوزی فکر میکند رئیس جنگل است

آیا واقعاً دنیا جنگلی است که رییس‌جمهور فرانسه تصور می کند رییس آن جنگل است؟

دکتر احمدی‌نژاد در مصاحبه زنده تلویزیونی با شبکه آر تی پی پرتغال در پاسخ به سوالی درباره مواضع رییس‌جمهور فرانسه مبنی بر اینکه ائتلافی از کشورها تشکیل شده که می‌تواند حمله‌ای انجام دهند از ساخت موشک‌های دوربرد ایران جلوگیری کنند، اظهار داشت:

 آیا واقعاً دنیا جنگلی است که رییس‌جمهور فرانسه تصور می کند رییس آن جنگل است؟ وی به چه حقی باید چنین حرفی را مطرح کند و چه کسی حق چنین موضع گیری های را درباره دیگران به او داده است؟ البته ملت ایران چنین ادعاهایی را از موضع استیصال و ضعف ارزیابی می‌کند.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: البته می‌دانیم عده ای که در برابر منطق و فرهنگ ملت ایران حرفی برای گفتن ندارند، آرزو دارند به ایران حمله کنند این عده همان استعمارگران و برده‌داران سابق هستند اما همه می‌دانند هر دستی که برای ضربه زدن به ایران دراز شود، از بازو قطع خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد گفت: کشورهای غربی هیچ ضابطه‌ای ندارند و می‌خواهند دنیا را مانند جنگل و با تهدید،جنگ و وحشی‌گری اداره کنند در حالی که شرایط تغییر کرده و باید جهان را بر مبنای فکر، فرهنگ،‌ دوستی و انسانیت اداره کرد.

رییس‌جمهور در پاسخ به اینکه مواضع ایران در خصوص ادعای کسانی که ایران را به عنوان محور شرارت و حامی تروریسم بین‌المللی معرفی کردند، چیست؟ اظهار داشت: باید سوال کرد که رییس‌جمهوری که چنین حرفی را مطرح کرد اکنون در چه شرایطی قرار دارد آیا وی منفورترین شخص تاریخ نیست؟ معتقدیم که ملت‌ها چنین نظری نسبت به ایران ندارند و برخی سیاستمداران غربی این گونه ادعاها را مطرح می‌کنند اما این جسارت را ندارند که در گفت وگوی آزاد آن را به بحث بگذارند تا ملت‌ها بر اساس اسنادی که در این گفت گوها ارائه می‌شود بدانند که چه کسی حامی واقعی تروریسم است.

دکتر احمدی‌نژاد با طرح این سوال که آیا اشغال عراق و افغانستان و کشته شدن بیش از یک میلیون در آنجا، حمله به غزه و لبنان و اشغال ویتنام و کره و برخی دیگر از کشورهای جهان از سوی ایران صورت گرفته است یا آمریکا و برخی از کشورهای غربی گفت: پاسخ این سوال ها برای همه ملت ها روشن است و همه می داند که چه کسانی بانی و حامی تروریسم بین المللی و سازمان یافته هستند.

رییس‌جمهور با اشاره به بحران اقتصادی موجود در اروپا با بیان اینکه آیا مشکل بحران اقتصادی اروپا، ایران است؟خاطر نشان کرد: چه کسی این بحران را ایجاد کرده، مردم اروپا که هیچ نقشی در آن ندارند چرا باید هزینه‌های این بحران را بپرازند؟ مشکل اصلی شیوه و مدل مدیریت‌هاست که امروز ضرورت دارد که تغییر کند.

رییس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه پرتغالی آر تی پی مبنی بر اینکه که چند روز قبل از سوی شما مطرح شد که جایی برای رژیم صهیونیستی در خاورمیانه وجود ندارد آیا هنوز هم معتقدید که این رژیم باید نابود شود، اظهار داشت: بر این باوریم که اشغالگری، آدم‌کشی، تجاوز و ترور باید از بین برود و رژیم صهیونیستی برای این کار تشکیل شده‌ است.

بازی سیاسی استعمارگران برای تسلط بر منطقه

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: در زمینه فلسفه تشکیل رژیم صهیونیستی دو سوال در خصوص هولوکاست که بهانه تشکیل این رژیم بود مطرح کردیم اینکه اگر هولوکاست واقع شده در کجا بوده است اگر صحت داشته باشد در اروپا رخ داده است سوال این است که چرا هزینه آن باید در فلسطین داده شود. و سوال دوم اینکه اگر یک حادثه تاریخی است چرا اجازه نمی‌دهند گروه‌های مستقل درباره آن تحقیق کنند بدیهی است که یک بازی سیاسی استعمارگران برای تسلط بر منطقه بوده است.

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به اینکه آیا برای نابودی رژیم صهیونیستی اقدام عملی انجام صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: هیچگونه اقدامی لازم نیست چرا که دوره منطق صهیونیست تمام شده است و هیچ ملتی در منطقه حاضر نیست با آنها رابطه دوستانه داشته باشد. دولت‌هایی هم که با آنها رابطه دارند منفور ملت‌های خود هستند. دوره صهیونیستم مثل دوره استعمار و برده‌داری به پایان رسیده و مانند هژمونی آمریکا در حال فرو ریختن است آنها امروز دچار تناقض درونی هستند و این مسأله موجب از هم پاشیده شدن شان خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره اعدام از طریق سنگسار تصریح کرد: آیا فکر می‌کنید شیوه کشتن در کشته شدن شخص فرقی دارد؟ البته این یک سوال حقوقی است که می‌توانید با دعوت از حقوقدانها آن را به بحث بگذارید اما بنده به عنوان احمدی‌نژاد دوست ندارم که هیچ کس کشته شود و دوست دارم همه زندگی آزاد و بانشاط داشته باشند.

http://www.asriran.com/fa/news/180531

نامه‌ اعتراضی ایران به بان کی مون

سفیر دائم کشورمان نزد سازمان ملل در نامه‌ای به بان کی مون، اظهارت رییس‌جمهور فرانسه را محکوم کرد و آن را تحریک‌آمیز، غیرقابل توجیه و غیرمسوولانه خواند و چنین اظهاراتی را با تلاش‌های جهانی برای تقویت صلح و ثبات منطقه‌یی و بین‌المللی متضاد دانست.

به گزارش ایسنا، متن کامل نامه محمد خزاعی ـ سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک ـ به دبیرکل سازمان ملل بدین شرح است:

« عالیجناب

به دستور دولتم مایلم توجه شما را به اظهارات آقای نیکلاس سارکوزی ـ رییس‌جمهور فرانسه ـ که در تاریخ 31 اوت 2011 توسط رسانه‌های بین‌المللی گزارش شد جلب کنم که در آن وی به طور غیرقابل توجیه و تحت تصورات نادرست و کاذب درباره فعالیت‌های هسته‌یی صلح‌آمیز ایران درباره استفاده از زور علیه جمهوری اسلامی ایران هشدار داد و گفت که "جاه‌طلبی‌های هسته‌یی نظامی و بالستیک ایران تهدیدی روزافزون به حساب می‌آید که ممکن است به یک حمله بازدارنده علیه سایت‌های هسته‌یی ایران منجر شود که خود باعث بحرانی جدی خواهد شد ...".

جمهوری اسلامی ایران نگرانی عمیق و محکومیت چنین اظهارات تحریک‌آمیز، غیرقابل توجیه و غیرمسوولانه علیه ایران را ابراز می‌کند. چنین اظهاراتی نقض آشکار بنیادین‌ترین ضوابط منشور سازمان ملل و اصول پایه قوانین بین‌المللی است و علاوه بر آن با تلاش‌های جهانی برای تقویت صلح و ثبات منطقه‌یی و بین‌المللی تضاد دارد.

ایران در زمینه رد و مخالفت با همه تسلیحات کشتار جمعی از جمله تسلیحات هسته‌یی در راس سایر کشورها قرار دارد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور عضو معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌یی در بسیاری موارد از جمله در نهادهای بین‌المللی مربوطه به طور رسمی اعلام کرده است که تسلیحات هسته‌یی کشنده‌ترین و غیرانسانی‌ترین نوع تسلیحات هستند و جایی در دکترین دفاعی ایران ندارند، علاوه بر آن از سال 1974 تاکنون ایران از هیچ‌گونه تلاشی در تحقق عاری‌سازی منطقه خاورمیانه از تسلیحات هسته‌یی در چارچوب سازمان ملل و کنفرانس‌های بررسی معاهده منع اشاعه دریغ نکرده است.

من علاوه بر آن مایلم موضع دولتم را مبنی بر این که جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد تکرار کنم. با این وجود ایران طبق حق مسلم‌اش تحت ماده 51 منشور سازمان ملل در دفاع از خود در برابر هرگونه حمله‌ای علیه ملت ایران و اتخاذ اقدامات دفاعی برای محافظت از خود تردید نخواهد کرد.

در هر صورت جای تاسف است که رییس‌جمهور فرانسه که چنین اظهارات تحریک‌آمیز و اتهامات بی‌اساسی را علیه برنامه هسته‌یی ایران مطرح می‌کند، نسبت به پیشینه بی‌سابقه دولت اسراییل در زمینه پیروی نکردن از قطعنامه‌های شورای امنیت و جنایاتی که در حد جنایات علیه حقوق بشر هستند و نیز توسعه پنهانی و مالکیت غیرقانونی تسلیحات هسته‌یی که تهدیدی بی‌سابقه برای صلح و ثبات منطقه‌یی و نیز بین‌المللی به حساب می‌آید، سکوت کرده است.

سپاسگزار می‌شوم اگر این نامه را به عنوان سندی در شورای امنیت به گردش درآورید.

محمد خزاعی

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل»

به گزارش ایسنا، رونوشت این نامه به نواف سلام ـ رییس شورای امنیت سازمان ملل ـ و جوزف دیس ـ رییس مجمع عمومی سازمان ملل ـ نیز ارسال شده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید